Kanazawa je nejkrásnější město, které jsem Japonsku navštívil. Je to jedno z mála velkých japonských měst, které bylo ušetřeno bombardování během 2. světové války a díky tomu ve městě najdete mnoho architektonických památek. Kanazawě se přezdívá „malé Kjóto“ a je mnohem méně navštěvovanější a známější než právě sousední Kjóto.

 

Co navštívit v Kanazawě

Kanazawu se vyplatí navštívit minimálně ze 3 důvodů: zahrady Kenrokuen, samurajská čtvrť Nagamači a čtvrť Higaši Čaja, kde gejši baví své hosty.

 

Kenrokuen

Jedna ze tří nejkrásnějších zahrad v Japonsku (a podle mě je tahle ta nejkrásnější). Zbylé dvě najdete ve městě Mito a Okajama.

Vstup je zdarma, pokud ji navštívíte velmi brzy, jinak 310 JPY (cca 60 Kč).

 

Nagamači

Čtvrť bývalých samurajů, zejména dům rodiny Nomura je naprosto úchvatný.

Do tohoto domu je vstupné 550 JPY (cca 110 Kč).

 

Higaši Čaja

Čtvrť, kde pracují gejši a do dvou domů dokonce můžete nahlédnout a absolvovat čajový obřad.

Vstup do Shima Teahouse stojí 500 JPY (100 Kč), vstup do Kaikaro Teahouse stojí 750 JPY (150 Kč), druhý jmenovaný dům má čajový obřad už v ceně.

Oba zmíněné domy v Higaši Čaja zavírají docela brzy, Kaikaro Teahouse v 17:00, Shima Teahouse v 18:00.

 

Další místa k navštívení

Dále stojí za návštěvu 21st Century Museum of Contemporary Art, což je jedno z nejpopulárnějších japonských muzeí umění. Za vstupné zaplatíte 1000 JPY (200 Kč).

Kousek od stanice Kanazawa jsou trhy Omičo, najdete tam kolem 200 stánků především s jídlem. Pokud se ho rozhodnete navštívit, tak ráno či v poledne. Já jsem tam byl pozdě odpoledne, kdy už byla většina stánků zavřená.

Nedaleko samurajské čtvrti je chrám Ninjadera („Chrám nindžů„) s množstvím ukrytých tunelů a místností. Vstupné je 1000 JPY (200 Kč).

Všechna zmíněná místa jsou kolem hradu Kanazawa. Je nově postavený, původní hrad byl zničen při požáru. Vstup do okolí je zdarma.

Za návštěvu určitě stojí i stanice Kanazawa s obrovskou dřevěnou bránou.

 

Doprava

Do Kanazawy se dostanete bez problémů s JR passem. Z Kjóta, Tokia i Takajamy cesta trvá přibližně 2,5 hodiny.

V Kanazawě dopravu moc řešit nemusíte, místa jsou blízko sebe a všude se dostanete snadno pěšky. Jinak funguje autobusová linka Kanazawa Loop Bus, která spojuje všechna výše uvedená místa, případně Kenrokuen Shuttle Bus do zahrady Kenrokuen. Obě linky začínají a končí ve stanici Kanazawa.

 

Itinerář

Ráno začněte trhem Omicho, projděte ho a pokračujte do čtvrti Nagamači. Tu projděte celou, navštivte především dům rodiny Nomura, ale i další samurajské domy stojí za to. Poté můžete navštívit chrám Ninjadera či muzeum 21. století. Pak projděte do zahrady Kenrokuen a celou ji prozkoumejte. Má více vchodů, je jedno, kudy vejdete. Ze zahrady pokračujte severním východem (Ishikawa Gate) do okolí hradu Kanazawa. Dále pokračujte do čtvrti Higaši Čaja, prohlédněte si jeden z domů, kde pracovaly gejši. Zaplaťte si čajový obřad. Zůstaňte v téhle čtvrti až do večera.

 

Mapa

 

Videa